Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon

Yalnızlık sadece Allah’a mahsustur. İnsanlar bazen yalnız kalmak ister ama yalnızlık kadar kötüsü yoktur. Bazen olmasını bazen de olmasını istemediğimiz şeydir. Sorunlarımız olduğu zaman oldukça sıkıntılı zamanlarda yaşayabiliriz. Bunları aşabilmek için inanmalı ve doğru kararlar vermemiz gerekmektedir. Her insan yalnızlığa karşı duramayabilir.

Yalnızlık beraberinde sevdiklerimizden uzaklaşarak sevgiden mahrum kalmamıza dahi sebep olabilir. Biz kendimizi daha iyi mutlu ve renkli hissetmek için bunu yaşarız. Gördüklerimiz yaşadıklarımız bize çevre edinmemizi sağlar. Yanımızda birilerinin olması kendimizi iyi hissettirecektir. Hayat yalnız sürdürülmeyecek kadar zor olduğundan başkalarının desteğine ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda olmaktadır. Biz bunların takibini yaparsak eğer sorunların üstesinden gelmemiz mümkün olur. Aşılmayacak sorunlar olduğu asla unutulmamalıdır. Yalnızlıkta kalmak hapishaneden farksız olup hayatın bütün zevklerinden uzaklaşmaktır.

Zamanı geldiğinde yalnız kalabiliriz ama hiç kimse ebediyen yalnız kalmayacaktır. Zaman içinde insanlar tanır onlarla paylaşımda bulunur aramızdaki bağları kuvvetlendiririz. Her insan sahip olduklarını paylaşma hissine kapılarak insanlara bir şeyler anlatma isteğinde olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir