Çanakkale Destanı İle İlgili Kompozisyon

Çanakkale de dünya tarihi için bir destan yazıldı. Dünyanın dört bir yanından gelen savaş gemileri boğazı geçmek isterken, hiç beklemedikleri bir direnişle karşılaştılar. Vatanları uğruna canlarını seve seve verecek yüz binlerce kişi göğsü ile çelik zırhlı duvar ördüler.

Milletimiz Çanakkale de gösterdiği üstün başarı destan olarak hafızalara kazındı. Her türlü zorluğa karşı mücadeleci duruşlarından geri adım atmamışlardır. Yaşadıkları toprakları müdafaa etmek için canlarını ortaya koyan kahraman bir milletin torunlarıyız. Dünyanın dört bir yanından topraklarımızı işgal etmek için işgalci birlikler gelmiştir. Karanlık güçler ülkemizin topraklarını ele geçirerek tarihten Türk adını silmek istediler. Türk milleti kahramanlığı göstererek karanlık güçlere karşı mücadele verdi. Tarih boyunca görülen en büyük mücadeledir. Çanakkale destanı bunlardan sadece biridir. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği demeden herkes vatan topraklarını korumak için mücadele etmiştir. Bugün, bizler rahat içerisinde yaşıyorsak atalarımızın cephelerde gösterdikleri kahramanlıklar sayesindedir.

Bizler için vatan topraktan ibaret değildir. Vatanı vatan yapan dökülen kanlardır. Çanakkale destanı yazılırken atalarımızın kanları ile toprak sulanmıştır. Bizim için canlarını feda eden atalarımıza borcumuzu, bugün yaşadığımız topraklara en iyi şekilde hizmet ederek ödeyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir