Umut İle İlgili Kompozisyon

Umut içinde bulunduğumuz en kötü durumlardan bizi kurtaran güçtür. Bir insanı güçlü kılan, sorunları aşmasında en büyük yardımcısı umut olur. Zorlandığımız zamanlar bize yardımcı olacaktır. Umut etmezsek eğer yarını ve sonrasını bilemeyiz. En yalnız, zor, sıkıntılı, yıldığımız zamanlar ihtiyacımız var.

Umudunu yitiren biri aslında yaşama kaynağını yitirmiştir. Umut olmadan nasıl yaşanır ki? Hayatımız boyunca karşılaştığımız zorlukları bir umutla aşabileceğimize inanarak aştık. Bazı sorunları aşamasak dahi hayatımızı devam ettirebildik. İnsanlara güç kazandıran güzel bir duygudur umut, amacına uygun şekilde kullanırsa insanı güçlendirir. Olmayacak duaya amin denmez ancak umut edilir. Bir bakmışsınız her şey değişir, istediğimizi alabiliriz. Hayata güzel bakmamızı sağlar. Umudunu yitirmeyen insanlar daha mutlu olurlar. Bilirler ki bir şeyler hayatlarını değiştirecektir.

Umutsuzluğa kapıldığımızda yerini karamsarlık alır. Hiçbir şeyin olmayacağını düşünürüz. Hayat çok daha soğuk gelir. İnsanlara karşı olan güvenimiz sarsılır. Zengin, fakir, mutlu, mutsuz herkes için umut gereklidir. İçinde bulunduğumuz durumdan kurtulmak için bir şeylere umut ederiz. Umut, insanı her zaman aydınlığa ulaştırır. İnsanlara bahşedilen en güzel duygudur. Hayatta her şeyi kaybedebiliriz ancak umudumuzu kaybedersek hiçbir şeyimiz kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.