Ağaç Yaprağıyla Gürler İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar ağaçlara çok benzer. Tek başına bir şeyler yapmazlar, bir oldukları zaman her sorunun üstesinden gelirler. Milli mücadele döneminde de insanlar tek başına ülkeyi kurtaramazlardı ancak bir oldukları için bağımsızlıklarını kazanmışlardır. Ailemiz gibi bir olduğumuz zaman güçlü bir aile oluruz.

Ailevi değerlerden mahrum kalan biri güçlü değildir. Ağaçlarda aile kavramına benzer, aile bireyleri de yapraklara benzer. Ağaç yaprağıyla gürler sözüyle ağaçlar yaprakları ile güçlüdür ifade edilir. Aile de ailenin içinde olanlarla birlikte güçlüdür. Yalnız kalırsak eğer yaprakları dökmüş ağaçlara benzeriz. Aile olursak yaprakları gürlemiş ağaçlardan farksız oluruz. Birlikte güçlü olur sorunları aşarız. Tek bir kişinin sesini kimse duymaz ancak birlik olunduğu takdirde herkes duyabilir.

Ailemizi kaybedersek eğer yapraklarını kaybetmiş ağaçlara benzeriz. Ağaçlar kışın yapraklarını dökerler cılız kalırlar. Yaz olduğunda yaprakları ile daha gürlemiş halde olurlar. Boyutları artar, hiç olmadıkları kadar büyük olurlar. Aile içinde sevgi saygı olduğu zaman o aile çınar büyür gelişir. Birbirimize bağlı olmamız önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir