Kaynakların Bilinçli Tüketilmesi

Doğal kaynaklarımız yaşamımızı sürdürebilmemiz için ihtiyacımız olanlardır. Yeryüzünde belli bir düzende hava, su, toprak, bitki örtüsü, hayvanlar ve madenler bizim ihtiyacımız olan doğal kaynakları oluşturmaktadır. Hayatımız boyunca bitmeyecek gibi görünerek ihtiyaçlarımızı bu şekilde karşılar oluruz. Bunları korumak ve sahip çıkmak bizim en önemli görevlerimizdendir.

Bitkiler, hayvanlar ve biz insanların yaşamlarımızı sürdürebilmek için doğal kaynaklardan yararlanırız. Hepsi hayati önem taşıyarak biri olmadığı takdirde yaşamımızda çeşitli değişiklerle karşı karşıya kalacağımızdır.

Sağlıklı yaşam sürdürebilmek için temiz hava, su, besinler tüketmeliyiz. Bunların hepsi sahip olduğumuz kaynaklar sonucunda elde edilmektedir.

Dünya nüfusunun artış göstermesi bu kaynaklarımızın hızlıca tükenmesine neden olur. Kaynaklarımızın azalması ihtiyaçlarımızın tükenerek azalmasına neden olmaktadır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için kaynaklarımızı el altında tutmamız gerekir. İnsanların ihtiyaç duyduğu taleplerin karşılanması tüketimi hızlandırmaktadır. İsraf edilmesi de sahip olduğumuz kaynakların zaman içinde kaybolmasına neden olur. Elimizin altında tutacağımız kaynaklar sayesinde sorunları bu denli aşarak önüne geçebiliriz. Kaynakların varlığı ihtiyaçlarımızın karşılanmasına yönelik kullanılmaktadır. Elimizin altındaki bütün kaynaklar bizim ihtiyaçlarımızın giderilmesindeki kaynağımız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.