Ressam Nasıl Olunur

Ressamlık için en başta içinizde bir istek ve ilhamın gelmesi gerekir. Ardından ressamlık üzerine eğitim alarak okullara gidip mezun olunmalıdır. Ressam olunması için mesleki eğitim verilmeli ve istenilen noktalara ulaşılması gerekmektedir. Güzel Sanatlar Fakültesinden Resim bölümünden mezun olarak 4 yıllık uygulama sayesinde ressamlığa adım atabilir.

Ressamlık için aranan özellikler

Resim yapma yeteneğinin olunması
İmgeleme gücü yüksek yani nesneleri bir yerde olmadan hayal edebilmelidir. Kabiliyeti sayesinde ilham aldığı şeyler sayesinde bunu gerçekleştirme imkanı olur.
Şekilleri birbirlerinden ayırabilme yeteneği olmalıdır. Renkleri birbirinden ayırma imkanı sayesinde çeşitli yenilikler yapması mümkündür. Sanatçı ruhu sayesinde istediğine ulaşabilir.

Eller ve gözler oldukça önemlidir. Dikkatli dokunuşlar sayesinde cisimleri şekillendirebilir keskin hatlara sahip olarak eserlerine can verebilir. Çalışma ortamında belli seviyede aydınlatmaya ihtiyaç duyularak şekillendirme yapabilmesi mümkündür. Çeşitli resimler sayesinde eserleri sergileyerek kendisini göstermesi mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir