Trafikte Hoşgörü İle İlgili Kompozisyon

Trafik insanların daima hoşgörülü davranması gereken yerlerdendir. Havaların ısınması veya soğuması ile yaşanan mevsimsel değişiklikler insanları etkileyebiliyor. Hoşgörü, tolerans gösterilmesi gerekecektir. Yaşanabilecek her duruma karşı insanlar soğukkanlı olarak yapıcı tavır sergilemelidir.

Gerek lambalar olsun gerekte ufak kazalar. İnsanların soğukkanlı şekilde hareket etmelidir. Birbirlerine karşı daima saygıyı yitirmemeleri gerekir. İnsanların farklı sebeplerden dolayı yanlış anlaşılıp sözlü ve fiziksel olarak tartışmalara girmemeleri gerekir. Birbirlerine karşı gösterecekleri hoşgörü aslında kendilerine gösterirler. Sabırlı olunmalı ve olayları çözerek antlaşmaya varmalıdırlar. Anlaşmak adına uzlaşma yolları denemek bizim iyi niyetimizi gösterir. Yaşanası olası tatsızlıklara karşı yasalar gereğince yapılması gereken emniyet güçlerini çağırarak sonucun karara bağlanmasıdır. Trafikte sıkışıklıklar olup saatlerce yollarda beklerken sabrımızı korumamız gerektiğini de unutmamalıyız.

Araç kullanmak başlı başına bir sorumluluktur. Doğru şekilde kullanılmalı ve beklemelere, sabırlı davranmalara alışmalıyız. Şiddet uygulanması ömür boyu pişmanlık duyulacak davranışlardandır. Sabırlı, anlayışlı, hoşgörülü davranmayı asla elden bırakmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir