Turizm Bacasız Sanayidir Kompozisyon

Turizm kültürlerin tüm dünya milletlerine açılarak tanıtılmasını sağlayan unsurlardandır. Bir çok alanda turizm gerçekleşebilir ama bunlara sahip çıkılması gerekmektedir. Toplumların barış içinde yaşaması, kalkınması için turizm gereklidir. Turizm bacasız sanayiye benzetilir. Getirisi olduğu gibi çevre dostu olup ülkenin tanıtımı yapılmaktadır.

Dünyaya açılan bir kapı olarak görülür. Bugün savaşın durduğu ülkelerde dahi turizm gerçekleşmektedir. Doğal güzellikleri ve eserleri olan ülkelerdendir. Müzeler, doğal anıtlar, kültürel miraslar ile yapılan en büyük ticarettir. Ekonomik anlamda ülkemizin kalkınmasını sağlayarak önemli yerlere ulaşmamızı sağlar. Gezi, konaklama, alışveriş gibi bir çok alanda ülkemiz gelişme gösterir. Gelenleri hoşgörü ile karşılamamız bir daha gelerek tatil yapmalarını sağlar. Daima hoşgörülü davranışlar göstererek yardımcı olabiliriz. Saklı hazinelerimiz keşfedilerek ülkemize doğal yollarla para girişini sağlamaktadır. Medeniyetlere ev sahipliği yaptığı gibi tarihe şahit olan topraklara sahibiz. Geçmişten günümüze ulaşan binlerce eser ve görülesi yerler en büyük kazancımızdır.

Turizm alanları sahip çıkılması korunması gereken yerlerdir. Vatan toprakları değerli olduğu gibi tarihi kültüre sahiptir. Ülkemizin önemli gelir kaynaklarından olarak sıcak para akışını sağlar. Ekonomisini güçlendirir ve saygı değer ülkeler seviyesine ulaşmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir