Özlem İle İlgili Kompozisyon

Mesafeler insanları ayırdığı gibi yakınlaştıran değerlerde vardır. Bağların eskisi kadar kuvvetli kalmasını sağlayan özlemdir. Severken içten sevenler daima birbirini özler ve hasret duyarlar. Özlemek ilişkileri canlı tutar insanları birbirine hatırlatır.

İnsan hayatını şekillendiren duygular arasında özlem uzak mesafelerde yaşanır. İnsan sevdiği ve kıymetli gördüğü insanları özleyerek zaman geçirir. Ayrılık acısı insanın içinde özlem olarak birikir. Özlemek aslında sevmektir, sevdiğinin uzakta olmasını hatırlar ve acı çeker. Seven insan, özler merak eder hasret duyar. Özlemek için insanların çok uzaklarda olmasına gerek yok. Bazen bir saat önce ayrıldığımız kişiyi o kadar çok severiz ki hemen özlemeye başlarız. Askere yolcu ettiğimiz kardeşlerimizi, abilerimizi hep özleriz.

Mesafeler sevgiyi ve hasreti geliştirir. Özlem sonu olmayan sevginin bir parçasıdır. Özlem olan insan daima sever, yanında olmasını diler. İnsan sadece bir başkasına değil her şeye özlem duyar. Vatan sevgisi, yar sevgisi, ana sevgisi, kardeş sevgisi, memleket sevgisi, doğaya güneşe her şeye özlem duyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir