Ay Dedeye Mektup Örneği

Ay dede, sen gündüz bulutların arkasında geceleri ise bizi aydınlatansın. Beyaz yüzünü bize geceleri gösterirsin. Mutlu oluruz, sana bakarak hayaller kurarız, yaşam kaynağımız olursun. Masumluğun ve varlığınla kendimizi çok farklı yerlerde hissederiz. Güneşin sana bakışı ile sende yüzünü bize dönersin. Hareket halindeyken bir kısmını görür seni öyle hissederiz. Dolunay zamanında çok daha parlak ve büyük olduğunda seni tutmak istiyorum. Elimi gökyüzüne uzatarak seni tutmak için çabalıyorum. Sana yakınlaşmak için teleskop aldım, her gece seni görmek için gözlerimi sana dikiyorum.

Bazen bulutların arasında olduğunda muhteşem görüntüye sahip oluyorsun. Bulutlu havalarda kaybolsan da bir gün yine ortaya çıkıyorsun. Işık kirliliği seni görmemizi engellese dahi daha güzel bir dünya için çalışıyoruz. İnsanlar seni tanımıyor, tanısa dahi önemsemiyor. Aslında sen varlığınla çok önemlisin. Sana zarar gelmesi dünyamıza zarar gelmesidir.

Seninle ilk tanışan insan olmayı çok isterdim. Ay’a ilk ayak basan insan ve eliyle sana dokundu. Belki de böylesi iyi ama seni tanımayı çok isterdim. Yer çekimin çok azmış üzerinde hoplamak zıplamak inanılmaz güzel olmalı. Senin varlığınla ilham buluyoruz. Yaşan kaynağımız gibisin adeta. Güneşi severim ancak seni bizden almadığı zamanlar. Gökyüzüne baktığımda seni orada görmek çok güzel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir