Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez Açıklaması ve Kompozisyon

Hayatımıza yön veren kendimiz için daha önceden belirlediğimiz hedeflerimizdir. Hayallerimiz birer hedef olarak onların peşinden hayat mücadelesi veririz. Yaşamımızda bir şeylere ulaşmaya çalışırız. Kararlarımız doğrudan hedeflerimize ulaşmaya yönelik olur. İnsanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için hedeflerinin olması gerektiğini düşünürüz.

Kendi hedefimizi belirlememiz tıpkı bir geminin açık denizlerde yol alması gibidir. Gideceği limanı bilmeyen bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Bizimde hedefimiz olmadığı sürece çevremizdeki insanların desteği yardım edemez. Her ne kadar yardımcı olmaya çalışsalar dahi ulaşacağımız bir nokta olmaması başarısızlığımıza neden olmaktadır. Ulaşacağımız hedefler bizim hayatımızı belirleyen unsurlardan olmaktadır. Bir hedef bir yaşam demek olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Kendimiz için olmasa dahi ailemiz için bir hedefimiz olmalıdır.

Hayatta gayesiz kaldığımız sürece anlamını yitirecektir. Hepimiz hayallerimiz ve isteklerimiz doğrultusunda hareket ederek ulaşmak istediğimize ulaşmalıyız. Bizi başarıya götüren yaptıklarımız ve hedeflerimiz olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir