Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır Kompozisyon

İnsanlar haksızlıklar karşısında sessiz kalmamalı. Yapılan bir haksızlık varsa adil ve adaletli biri bunun karşısında durmasını da bilmeli. Ancak toplumda düzen haksızlıklara karşı bir olunursa sağlanır. İnsanlar ortak bir şekilde seslerini çıkardığında haksızlıklar aşılır.

İnsan kendisine herhangi bir konuda haksızlık yapıldığında, hakkını bir şekilde arama çabasında durur. Kendi hakkını arama çabasına girer ancak tek başına bir şey yapamaz. Gün gelir başkasının başına gelir ancak bir şey yapamaz. Bu sorunların aşılması için bir olunmalı, haksızlığa şahit olan insan bunun önünde olmalıdır. Haksızlık olduğunda mağdur insanın mağduriyetinin giderilmesi gerekir. Haksızlıklar aşıldığı zaman özgürlükler gelir. Toplumda düzen ve refah varsa eğer insanların haksızlıklara göz yummamasından vardır. Buna göz yuman biri olduğu zaman zalimin zulmü ortaya çıkar.

Mümin insan haksızlık gördüğünde susmamalı. Desteğe ihtiyacı olan biri varsa ona destek olmalıdır. Haksızlıklar karşısında susan insan ona ortak olmuştur. “Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır” sözü her şeyi bize anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.