Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon

İstiklal Marşımıza can veren şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Türk milletine verdiği en büyük hediyeyi vermiştir. Ülkemizin bağımsızlığımızı sembolize eden istiklal marşımızı kaleme alarak ne denli vatansever olduğunu göstermiştir. Bağrından kopan sevgi sözlerini kor ateşlerde yoğurarak istiklal marşımızı kaleme aldı.

İstiklal marşının para karşılığında yazılacağına asla inanmadı. Düzenlenen yarışmada para teklifini reddederek ancak yazacağını dile getirdi. Israrı sonucunda bağış yapılması istenir o şartla yazılır. İstiklal marşımızı kaleme almasıyla birlikte yarışmada ilk 3 şiir arasına girmiştir. Sona kalan şiirler TBMM’de okunmuş sıra Mehmet Akif Ersoy’un şiirine gelmesiyle büyük alkış tufanı kopmuştur. Üç defa üst üste okunarak tüm milletvekilleri tarafından ayakta alkışlanmış.

Ulusumuzun varlığının unutulmaz sembolüdür. İstiklal marşını duyduğumuz her yerde göğsümüz kabarır. Gurur ve sevinç içinde yaşarız, vatan topraklarımızda yankılanan marşımızdır. Bir ucundan diğer ucuna kadar her metresinde istiklal marşımıza olan sevgi en derinden hissedilir. Sevgi ve saygı ile seni anıyoruz asla unutmayacağız Mehmet Akif Ersoy.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir