Suda Yaşayan Canlıları Korumak İçin Bireylere Düşen Görevler Nelerdir

Çevremizin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Bir çok deniz canlısına ev sahipliği yapmaktayız. Onların doğal ortamlarında yaşamaları için elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Doğal dengenin koruyucuları aynı zamanda biz insanlarız. Birey kendi dünyamıza sahip çıkmalı, her zaman korumalıyız. Deniz canlılarının hayatlarını engellememeliyiz.

Su içinde yaşayan canlılarda düzenin parçasıdır. Onlar ne denli düzen içerisinde yaşıyorlarsa bizim geleceğimizde o kadar aydınlık olur.

Öncelikle su kaynaklarını kirletmemeliyiz. Denizlere çöpler atılmamalı, atık sular denize değil atık su merkezlerine toplanmalıdır. İzinsiz avlanmanın önüne geçilmeli, trol avcılığı daha deniz canlıları büyümeden avlanarak yok olmalarına sebep olur. Denizlere yakın yerlere fabrikaların kurulmasına izin verilmemeli. Hayatımız çok daha renkli gelişmiş olur. Canlıların doğal yaşam alanlarına zarar verilmemeli. Sahip olduğumuz değerleri bilmeli ve kabullenmeliyiz. Kirlilikler ne çabuk önlenirse insanlık için denizlerden her zaman yemek ortaya çıkar. Denizlerdeki her canlı saygıyı hakediyor, yüzyıllardır insanoğlunun yaşamasına imkan tanıyan bu canlılar bizim arzularımız doğrultusunda yok olmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.