Teknoloji Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu

Teknoloji hayatımıza bir çok yenilik getiren icatlar sunmuştur. Hayatımızı kolaylaştıran ve katkıda bulunan icatlardır. Teknolojik gelişmeler sadece iş hayatında değil tıp, bilim gibi çeşitli yerlerde de imkan tanımıştır. Bugün bilimin uzayı incelerken teknolojik aletlerden yararlanır. Evrenin keşfetmek için teknolojinin harikalarından yararlanılır. Bunlar hayatımızı yönlendiren icatlardır.

Günümüzde sahip olduğumuz teknoloji olmasaydı, hayatımız muhtemelen çok daha zorlu olurdu. Yaşanacak sıkıntılar dünyayı durma noktasına getirirdi. Hayatımızı sürdürmek için gerekli her şeyimizi teknolojide buluyoruz. Ulaşım sağlanamaz, insanlar bir yere gidemedikleri gibi dünya üzerinde işler dururdu. Üretim durma noktasına gelerek her şey daha pahalı olur. Bilgiye artık ulaşamaz olduğumuz gibi iletişim kuramayız. Sıkıntılarımız bitmek bilmez. Günlük hayatımızın her alanında sorunlar sıkıntılar yaşarız. Hayatımızın her alanı çekilmez hale gelirdi.

Hayatımızı hiç olmadığı kadar berbat olabilirdi. Alışagelmiş bir düzenin parçasıyız. Sudan çıkmış balığa döneriz, hayata kolay alıştığımızdan dolayı sıkıntılar kaçınılmaz hale gelirdi. Biz sorunlarımızı aşamadığımız gibi dertlerimizde bitmek bilmezdi. Kısaca, teknoloji hayatımızı sürdürebilmemiz için her şeye sahiptir. Her gün her şeyi adım adım yapmamızı sağlayan teknolojidir. İnsanlık sadece onun bir parçası olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir