Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Kompozisyon

Kütüphaneler bilginin kaynağıdır, her şehrimizde devasal boyutlarda kütüphaneler yer alır. Dünyanın bilgisini kendi içerisine saklayan kütüphaneler insanlığı cahillikten kurtararak eğitimli birey haline getirmektedir. Kitaplar okunduğu sürece insanlara değer katar öğretir ve bilgi verir. Kitaplardan uzak bir hayat insanların kaybetmesine sebep olur. Okunmayan kitaplar süsten farksız olmaktadır.

Okumak insana erdemlik, özgürlük, cehaleti yenmeyi, esaretten kurtulmaya yardımcıdır. İnsan kendi kaderini kendi belirler. Kitaplarla dostumuz olduğu müddet bize bütün kapıları açar. Kitapları tanıyarak özgürlüğümüze bir adım daha yaklaşırız. Uzaklardan gelerek kitaplarımızı yakından tanır onlarla dostluklar kurarız. Cehalet karşısında cephe almalıyız, suçlarla mücadelenin yolu onları cehaletten kurtarmaktır. Okuyan insan arttıkça hapishaneler kapanır, kütüphaneler değer kazanır. Bir kütüphane dahi binlerce insanı eğitebilir, onları topluma faydalı birey haline getirebilir. Toplum içinde insanların değer görmesi gösterdikleri sevgi ve saygıdan oluşur.

Kitapları tanımayı ve öğrenmeyi asla kesmemeliyiz. Esarete mahkum kalan insanlardan olmak yerine günlerimizi kitaplarla geçirerek kendimizi geliştirmeliyiz. Suçla mücadele etmenin en güzel yolu insanları öğretmekten geçer. Bilgili insan nerede nasıl davranacağını bilir doğru şekilde hareket eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.