Turizm Haftası İle İlgili Kompozisyon

Turizm bir milletin doğal, coğrafi, millet olarak zenginliklerinin simgesidir. Doğal güzellikleri olan bir ülkenin yıl boyunca ziyareti olur. İnsanlar coğrafi olarak bu ülkenin ziyaretçisi olmaktadır. Güzel bir ülkeye sahip olmamız hayran kalan insanların her yıl defalarca kez ziyaretini sağlar. Bir ulusun kültürü, sosyal değerleri turizm değerlerini değiştirir.

Ülkemiz turizm cenneti olmaktadır. Her yıl milyonlarca insan ülkelerinden ülkemizi ziyarete gelir. Kimisi tatil, gezi, iş, kültürel, doğal anlamda ziyaretlerini yaparlar. Sevdiklerinden dolayı her yıl tekrar tekrar gelmektedir. Ülkenin sahip olduğu güzellikler yabancı ülkelerden insanları çekmektedir. Üç tarafı denizler çevrili, iç denize sahi olan ülkemizde üç farklı iklim tipi, dört mevsim görülür. Önemli turizm ülkelerinden biri olarak her yıl milyonlarca kişinin ziyareti ile görülmektedir. Meraklı insanlar ülkemize gelerek gezerler, dolaşırlar, alışveriş yaparlar, kültürümüzü yakından tanırlar. Tarihi ve kültürel anlamda birbirlerine yakınlaşırlar. Turizm bütün özellikleri ile beslenerek ülkemize katkı sağlar.

Turizm bacasız fabrika gibidir. Ülkemize ekonomik ve kültürel anlamda değer katar. İnsanlar benimser, yaşamaya çalışırlar. Her anlamda ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında rol oynar. Turizm haftası bu günlerin tekrar göz önünde bulunması, nasıl gelişebileceği konusunda konuşmalar, etkinlikler yapılarak fikir alışverişinde bulunulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir