Hayvan Ölür Semeri Kalır İnsan Ölür Eseri Kalır Kompozisyon

İnsanlar ile hayvanları ayıran bir çok özellik bulunur. Hayvanlara baktığımız zaman günlük işlerimizde aracı olarak kullandığımız canlılar olarak görüyoruz. Hayvanlarda dostlarımız olarak bizim yanımızda birlikte zaman geçirmekteyiz. Hayvanların gücünden faydalanır her ihtiyacımızı karşılarız ancak öldükleri zaman geriye kalan tek semerleri olur.

İnsan bugün yapar yarın yaptıkları ile hatırlanır. İyi güzel şeyler yapan insanların eserleri kalıcıdır. İnsanlığın yararına hizmet eden, kayda değer bir şeyler bıraktığı zaman güzel hatırlanır. İnsanlara zarar veren insanlar hatırlanmadığı gibi arkalarından kötü sözler söylenir. Hayvanlara ait eserleri vardır, onlar yapıp çalıştıktan sonra geriye kalan sadece semerleri olacak. Öldükten sonra geride bıraktıkları hiçbir şey olmaz. Fakat insanlar akıllı ve düşünebilen canlı olduğundan bir çok şey bırakabilir. Sanat eserleri sunan bir insan sonsuza dek hatırlanır. Günümüzde yüzyıllar öncesinde eserlerine hayat vermiş insanlar halen hatırlanmaktadır. Topluma ve dünyaya katkısı olan insanlar öldükten sonra geride bir şeyler bırakmıştır.

İnsan öldükten sonra geride bıraktıkları ile hatırlanır, duygu ve düşünceleri, konuşmaları gelecek nesillere aktarılır. Her insan bu dünyaya bir şeyler bırakmak için gelmeli. Çalışmalı çabalamalı ve geleceğe dair bir şeyler bıraktığında değer kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir