Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Konulu Kompozisyon

Her insanın hayatı boyunca çeşitli hataları olur. Yaptığı hatanın karşılığında intikam alınmak istenilebilir. Bizi öfkelendiren, kızdıran, kırgınlık hissettiren olaylardan dolayı nefret ederek bunları karşımızdaki kişiden acısını çıkartmak isteyebiliriz. İntikam soğuk yenen bir yemek gibi tarif edilmiştir.

Herkesin hatası olacağı gibi bazı hatalar ise beraberinde intikamı getirir. Hatalardan dolayı hepimiz derinden etkileniriz. Kalbimizi kırıp üzebilirler bunların karşılığı olarak intikam alınmalıdır. Kişiden kişiye değişen bir duygu kavramıdır. İyi bir insan için intikam affetmek ve unutmaktır. Affedilen bir olay sayesinde iyi niyetliliğini en güzel şekilde gösterir. Her insanın hatası olacağından dolayı bilmeliyiz ki hataların önünü kapatmamız gerektiğidir.

İntikam almamız hayatımızda bir şeyi değiştirmeyeceğinden dolayı hepimiz olumsuz yönde etkileniriz. Kendimize olan saygımızı kaybetmemize dahi sebep olabilir. İntikam almak iyilere yakışmayan bir davranıştır. Yapacaklarınız aynı şekilde karşınızdakileri dahi kırarak üzecektir. Doğru bir intikam için kötülüklerden uzak durmamız gerektiği olmuştur. Hatalardan ders çıkartıp başkalarından intikam alacak duruma düşmemeliyiz. Bizim için en büyük erdemlik ise unutmaktır. Yapılanlar unutulup herşeyin yoluna girmesini sağlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir