Vatana Vefa ve Sadakat ile İlgili Kompozisyon

Vatan milletin namusu olduğundan dolayı üzerinde yaşayan insanların saygı göstererek sahip çıkması gerekir. Doğru olanda insanların vatanına sahip çıkmasıdır. Vatanına bağlılıklarını kaybetmeden milletler tarihten silinmeye mahkumdur. Yaşamaları ve özgürlüklerine ulaşması için gereklidir. İnsanlar vatanlarından vazgeçtiği zaman ülkesinden ve bayrağından vazgeçmiş sayılır. Yaşayacakları başka ortamlar olmadığından dolayı onları devamlı sıkıntılar ve sorunlar bekleyecektir.

Vatan insanların gelişmesindeki en önemli rolü üstlenir. Vatanına sahip çıkan vefalı insanlar onu çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyacaktır. Vatanı olmadan kendilerini daima eksik hissederek dünyaya sığmazlar. Vatan milleti için altın bileziktir. Toprağını işler ve geleceklerini sağlar. İhtiyaçlarını her bakımdan vatan topraklarından ve suyundan faydalanarak yaşamlarına hür şekilde devam eder. Başka devletlerin baskısı altında olmadan özgürce yaşadıkları topraktır.

Vatanımızın bize verdiklerini asla unutmamalıyız. Zamanı geldiğinde sadakatle bağlı olarak vefalı davranmamız gerekecek zamanlar olacak. Bunları sağlayanlar biz olacağız. Koruduğumuz sürece vatanımıza hiçbir şekilde zarar gelmemesi gerekir. Namusumuzu vatan topraklarında özgürce koruyabilir zarar gelmesini önleriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir