İlerlemek Uygar Olmak İle İlgili Kompozisyon

Uygarlıklar toplumsal olarak gelişerek, gelişmiş uygarlıkların seviyesine ulaşmak istemişlerdir. Sanat ve bilimden doğru şekilde faydalanan milletler kendilerini geliştirmişlerdir. Dünyaya bakış açıları değiştiği gibi basamakları birer birer çıkarak yükseklere ulaştılar.

Toplumun gelişmesi ekonomik olarak kalkınma ve yükselmeyi sağlamaktadır. Toplum insanların yükselmesindeki en önemli rolü üstlenir. Gelişmeleri onun dünya üzerinde yükselişini sağlamaktadır. Üretim sağlanması ekonomik olarak yükseliş sağlamıştır. Uygarlıklar başka uygarlıklar altında olduğu sürece gelişimini tamamlamamıştır. Toplumun gelişimi uygarlıkların gelişimini doğru etkilemiştir. İnsanların azmi doğrultusunda milletleri ile uygarlıkları bir yükselişe geçer.

Gelişmiş olan medeniyetlerde toplumun rolü önemlidir. Devletler kendilerini tamamlamak için kendisini geliştiriyor. Hüküm sürmek için yükseklere ulaşması sağlanmıştır. Gelişemeyen ve olduğu yerde sayan uygarlıklar daima başka uygarlıkların etkisi altında kalmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir