Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Vatan insanın kendini mutlu hissedebileceği sıcak bir yuva, kendini bulabileceği bir evdir. Vatansız insanlar sahipsizlikten öte kimsesiz bir çocuktan farksızlardır. Kimliklerinin olmaması kim olduklarını belirsizliğidir. Nereye ait olduğunu bilmez yaşamını öylece devam ettirir.

Nerede olursak olalım vatan sevgisi her şeyden ağır gelir. Gidilen yerler güzel olmasına rağmen vatanın yerini tutmaz. En güzel yerlerde kendimizi vatanımızdaki gibi rahat mutlu hissedemeyiz. Vatan topraklarında içimiz huzur dolar, kendi insanımızı görmemiz bize mutluluk verir. Gelenek ve göreneklerimiz içinde bir yaşama sahip olmuş oluruz. Vatanımızın tarihinde kendimizi iyi hissetmenin yanı sıra mutlu oluruz. Sahip olduğumuz topraklar bize cennet gibi gelir, sokakta dahi yatacağımıza inanırız.

Ana gibi yar vatan gibi diyar olmaz sözünü benimsemeliyiz. İnsanın tek başına ayakta kalamayacağı, vatan topraklarının o sevgisini benimsemesi gerekir. Vatanı korumaya devam etmeli, sahip çıkmalı gerek canımız pahasına vatanımıza bağlı olmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.