Ummadık Taş Baş Yarar Kompozisyon

Ata sözleri büyüklerimiz tarafından yüzyıllar önce söylenmiş olup değerini koruduğundan dolayı günümüze kadar taşınmıştır. Atasözleri dilimizi güzelleştirdiği gibi zenginleştirmiştir. Ummadık taş baş yarar sözü günümüze kadar gelmiştir.

Sosyal canlılar olan insanlar hayatını devam ettirirken kendilerine yakın olanlarla daha iyi anlaşırlar. Çevresindekilerin bazılarını kendilerine daha yakın görerek güzel zaman geçirirler. Bir süre sonra bu olanlara karşılık kendilerine zarar gelmeyeceğini düşünürler. Herkesin güvendiği o insanlar beklediğimiz gibi görülmez.

Çevremizde sessiz ve sakinlerden zarar gelmeyeceğini düşünmek bir yanılgıdır. Olaylar silsilesi üst üste geleceğinden olan bir şeyden dolayı yeni sorunlarda görülebilir. Beklemediğimiz zaman öyle bir şey yaparlar ki hepimiz olanlara şaşırırız. İnsanların çevrelerine karşı daima kalkanlarını indirmemeleri gerekmektedir.

Sessiz olanların yaptığı hareketler bizim hayatımızı daha bütünüyle etkiler. Devamlı bize ufaktan dokunanlar olunca etkisi çok fazla olmaz. Onlardan karşılık alacağımızı görürüz ama hiç hareket görmediklerimiz yapınca ibiz çok şaşırtırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir