Trafik Konulu Kompozisyon

Trafik, sürücülerin araçları ile ulaşım sağladıkları ağ olmakta. Ülkemizde ulaşım altyapısını trafik oluşturmakta. Sürücülerin araçları ile yaptıkları yolculuklara gidiş geliş güzergahlarını belirler.

Gelişen dünyada taşıtların üretim sayısı arttığı gibi herkesin sahip olmasına imkan tanıyor. Araç sayısının artışı yeni modellere olan talebi arttırıyor. Dünya genelinde büyük bir piyasaya sahip olan araçlar için yeni modeller vazgeçilmez hale geliyor. Eski modeller tercih edilmemesi fiyatlarının düşmesi talebi arttırmakta. Bunları anlamak için trafik eğitimi alınması gerekiyor. Bilinçsizce araç sahibi olmak beraberinde kazalara davetiye çıkartıyor. Ehliyet sahibi olarak kurallara uymamak kazalara sebep olur. Her yıl düzenli olarak trafik haftası insanları bilinçlendirerek kurallara uyum sağlaması beklenmekte. Trafik birimiz için değil hepimiz içindir.

Kaldırımda yürüyen vatandaştan araç süren sürücüye kadar herkesin uyum göstermesi gerekir. Karşıdan karşıya geçerken sağımıza solumuza bakmalıyız. Alt ve üst geçitler kullanılarak kazalara yer verilmemeli. Geçiş alanları yoksa yoldan geçmek zorunda kalırsak eğer ilk önce solumuza ardından sağımıza sonra tekrar solumuza bakarak geçmeliyiz. Araçların geçiş geliş açılarına dikkat edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.