Tek Taşla Duvar Olmaz Kompozisyon

İnsanlar toplu halde birlik içerisinde yaşarlar. İhtiyaçları olduğunda herkesin sahip olduğu yetenek ve mesleklerden yararlanarak ihtiyaçlarını çeşitli şekillerde giderirler. Çözümün bir parçası olmak iyi ilişkilere sahip olmaktır. Tek taşla duvar olmayacağı gibi tek bir insanla her şeyin üstesinden gelinmez. Hiçbir insan kendisine her anlamda yetemez. Başkalarının deneyim, bilgi, tecrübeleri ile yol bulur.

Tek taşla duvar örülmeyeceği örneğinde her şey anlatılır. Birlik beraberlik olunca insanlar bütün olur. Bütün olan insanlar doğru yolu bularak sorunların üstesinden gelir. Sahip oldukları farklılıklar insanların her anlamda ihtiyaçlarını gidermesinde yardımcı olur. Her insanın farklılığı göz önünde bulundurulmalı. Sağlam bir duvar için farklılıklara sahip olan toplumlar gerekir. İnsanları bir araya getiren ve zorlukların üstesinden gelmek için dayanışma göstermeleri gerekir. Yaşamları boyunca toplum olma ve kendini geliştirmeye adamış olan insanlar tanınabilir.

Toplumda dayanışma ve yardımlaşma değerlerinin artmasıyla beraber sağlam duvarlar örülür. Yıkmak isteyenlerin dahi cüret edemeyeceği bu duvarlar insanlar için bir geleceğe işaret etmektedir. Birbirine kenetlenen insanlar için çok başarılı işlere imza atar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir