Sorumluluk İle İlgili Kompozisyon

Sorumluluk sahibi olmak insanların bireysel olarak gelişmelerindeki en büyük yardımcılarıdır. Sorumluluk için üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz olur. Kendimize bağlı olan kişilerin sorumluluklarının da bizim omuzlarımızın üstünde olduğunu unutmamalıyız. Bu denli hareket etmek sorunların aşılarak önüne geçilmesinde yardımcımız olmaktadır.

İnsan küçüklükten itibaren sorumluluk sahibi olmaya başlar. İlk sorumlulukları okula giderek derslerini iyi dinlemek ve başarılı olmaktır. Yaş ilerledikçe hayatın getirileri ile beraber sorumluluklar artar. Taşıyabileceğimiz kadar alacağımız sorumlulukları başarı ile yerine getirirken fazlası bize zarar getirmektedir. İyi bir yerlere gelebilmek için başaracağımız işlerin sorumluluklarını almamız gerektiğidir.

Çocukluktan itibaren sorumluluk bilinci gelişerek kendisini gösterir. Alışkanlıklar küçük yaştan itibaren kazanılması gerekli olduğudur. Tek başına bir birey halinde kendisinden beklenen görevleri yerine getirmelidir. Yarının bilinçli ve topluma faydalı bireyleri olabilmek için yerine getirmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.