Saygı ve Hoşgörü İle İlgili Kompozisyon

Saygı ve hoşgörüyü benimseyen birinin karakteri oturmuştur. Davranışları toplum içinde hoş görülecek durumdadır. Aile ve toplum içinde insanların birbirlerini sevmesi hoşgörü örneğidir. Hayatın her alanında yaşanılan ufak tefek olaylar karşısında hoşgörümüzü asla elden bırakmamalıyız.

Evimiz, toplumun en küçük biriminin yaşadığı yerdir. Aile içinde alınacak kararlarda herkes birbirinin fikir ve düşüncelerine saygı göstermeli. İnsanlar bir oldukları zaman güçlülerdir. Dayanışma içerisinde oldukları zaman sorunların üstesinden gelebilirler. Hoşgörülü olmak insanların düşünce ve fikirlerine karşı saygı duymaktır. Hoşgörü kişiye erdemlik kazandırır. Aile içinde herkes birbirlerinin hatalarını örterek destek olması gerekir. Özgürlüklere saygılı olunduğu takdirde sorunların üstesinden gelinir. Aile olmak bir olmaktır. Çevremize karşı da davranışlarımız birbirini tutmalı. Özgürlüklere ve yaşam alanlarına saygılı olunursa herkes huzur ve refah duygusunu hisseder. Aile olmak kısıtlamak değil destek olup engelleri aşmaktır.

Yaşadığımız aile ve ortam olsun herkese hoşgörü ile yaklaşmalıyız. İnsanlar yalnız yaşayamazlar arkadaşlıklara, dostluklara ve aileye ihtiyaç duyarlar. Birlikte güçlü olan insanlar binlerce yıllık tarihleri boyunca birbirlerinin yanında olmuşlardır. Her zaman birbirimizin kusurlarını örterek hoşgörülü olduğumuzu göstermeliyiz. Kimse birbirini incitmemiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.