Sahurda Tok Tutan Yiyecekler

Sahurda Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir, Ramazanda Tok Tutan Yiyecekler Hangileri doğru beslenmeyi bildikten sonra Ramazan ayını hızlı bir şekilde geçirebiliriz.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte İslam dünyasında büyük bir sevinç ile karşılanmıştır. Bugünlerde hava sıcaklıkları ile birlikte iş yoğunluğu derken oldukça zor geçmektedir. İnsanların bol miktarda su ve doğru bir şekilde beslenerek Ramazan ayını sağlığımızı koruyarak geçirebiliriz.

Günlük olarak 3 öğün yemek yemenin önemli olmasından dolayı yeme alışkanlığımızda büyük bir değişiklik olacaktır. İftar ve sahur vakitlerinde çok fazla yemek yememeliyiz. Az ve çok öğün şeklinde gidersek vücudumuz kendisini korumaya yönelik devreye girecektir. Metabolizmamız yavaşlayarak açlık hissini azaltır. Bol miktarda su tüketmenin yanı sıra tercih etmemiz gereken besinler ise sebze, kuru baklagiller, esmer ekmek, tahıl, esmer pirinç, kepekli makarna tarzında besinleri tüketmeliyiz. Vücudumuz içersinde biriktirecek olan enerji sindirilmesi uzun süre aldığından dolayı bir müddet bizi koruyacaktır.

Süt ve süt ürünlerine yönelik tüketimi arttırın fosfor, yağ, kalsiyum, potasyum ve magnezyum içerdiğinden dolayı Ramazan ayında susuzluğumuzu dindirecektir. Bu ihtiyaçları günlük olarak bir bardak sütle karşılayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir