Trafikte Makas Atmanın Cezası

Makas Atmanın Cezası Ne Kadar, Trafikte Makas Atmanın Cezası Hapis trafiğin daha güvenli bir hal alması için Emniyet Genel Müdürlüğü gerekli çalışmaları yapmıştır.

Trafikte araç kullanırken diğer kişilerin zarar görmesini önlemek için cezalarda artış sağlandı. Emniyet müdürlüğü tarafından trafikte “makas atma” olarak bilinen hızlı bir şekilde önündeki arabayı sollamak için sağ ve sol manevraların yapılması tehlike yaratmaktadır.

Kazaların sebeplerden birisi ise makas atmak olmuştur. İnsan hayatını tehlikeye soktuğu gibi kişiler için büyük risk oluşturuyor. Düzenlemelere göre trafik üzerinde atılacak olan makaslara dikkat edilmeli. Sürücülerin bir kısmı ise bu makaslara karşı önlem alması gerekmektedir. Sizinde kamera ile çekeceğiniz veya şikayet ettiğiniz durumlarda mobese kameraları incelenerek makas atan kişilere ceza yağacak.

Makas atmanın cezası olarak 1.400 TL ve 2 yıl trafikten men cezası verilebilir. Taslak hazırlanmış olup kuralları ihlal eden kişiler için korkutucu olmuştur. Trafik üzerinde yapacağınız işlemler doğrultusunda zarar görmenizi engelleyecektir. Hapis cezasının caydırıcı olması bekleniyor. Özellikle sokaklarda yarış yapan sorumsuz sürücüler yüzünden kazalar büyük ölçüde artış göstermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir