Ortaokulda ve İlkokulda Sınıfta Kalma Var mı

Ortaokul ve ilkokulda eğitim gören öğrenci kardeşlerimiz için kalma olup olmadığını internet üzerinden sizler için araştırdık. MEB yönetmeliğine göre ve öğrencilerin bilgisi doğrultusunda ilköğretim 1,2,3,4, 5. sınıf ve ortaöğretim 6,7, 8. sınıf dahilinde eğitim gören öğrencilerimiz için “kalma yok” sözünü söyleyebiliriz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen yönetmelikte yer alan bilgi doğrultusunda sonuca ulaşıldı. Devamsızlığı çok fazla olan ve hiçbir yazılıya girmeyen öğrenciler sınıfta bırakılabilecek. Onun dışında devamsızlığı az olan ve sınavlara girerek başarıyı yakalayamamış öğrenciler için sınıfta kalma olmayacaktır.

Karnenizde 3-5 zayıf, devamsızlığınız 2-3 ay var diye sınıfta kalmayacağınızın bildirgesi olmuş olacak. Okula hiç gelmeyen, yazılılara hiç girmeyen kişiler ise sınıfta bırakılacaktır. Okulunuza gittiğiniz durumda ortaokul ve ilkokulda sınıfta kalmanız söz konusu değildir. Bu yüzen heyecanlanmanıza gerek kalmadığı gibi sınıfta kalmaktan kurtulmuş olacaksınız.

Sınıfta Kalma Var Ama Okula Hiç Gelmeyenlere
2014 – 2015 eğitim öğretim yönetmeliğine göre açıklamalar yapılmıştır. Size doğru şekilde bildirge vererek yapacaklarınızın nasıl olacağına dahi bilgi verilmiştir. Sınıfta kalma yok ama hiç gelmeyen kişi hiç öğrenemeyeceğinden dolayı sınıfta kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.