Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenler, bugünün çocukları geleceğin büyükleri olan öğrencilerin mimarlarıdır. Gelecek kuşakları eğiterek vatana millete hayırlı olmasını sağlar. Eğitim alan öğrenciler gelecekte öğretmen olarak eğitim meşalesini gelecek nesillere taşıyacaktır.

Öğretmenler öğrencilerini kendi çocukları gibi görürler. En iyi eğitimi alarak gelecekte kendilerini gururlandırmasını isterler. Milletine faydalı bir vatandaş yetiştirmek geleceğe hazırlamaktır. Öğretmenlerin her yetiştirdiği öğrenci bir gün önemli yerlerde makam sahibi olacaklardır. Sahip oldukları bilgi ve tecrübe nesilden nesle daha da büyüyerek öğrenciler çok daha iyi eğitim alırlar. 24 Kasım yurtta öğretmenler günü olarak kutlanır. Geleceğin mimarları olan öğretmenler için en önemli gündür. Mesleklerinin kutsal olduğu hissettirerek öğrencileri eğiterek gösterdikleri başarıları yaşarlar. Öğretmenlik mesleği bilginin gelecek nesle aktarılması ve bilim teknolojiye olan destektir. Bilimin gelişmesi için iyi yetiştirilmiş öğrencilere ihtiyaç vardır.

Öğretmenler bilginin kaynağıdır. Gelecek nesillere bilginin aktarılarak doğru amaçlarda kullanılması sağlanır. İyi eğitilen öğrenci gelecekte kaynaklardan araştırma yaparak yeni buluşlar icatlarda bulunacaktır. Bir öğretmen bir ülkenin kaderini değiştirir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk gibi bir neslin geleceği parmaklarınızın ucundadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir