Nasıl Bir Gençlik İle İlgili Kompozisyon

Gençlik insanın en deli en güzel çağlarından birisi olarak görülse dahi sosyal, siyasal, kültürel açıdan gençlik kaybedilir. İnsanların dünyaya bakış açısı, yaşam tarzları olgunlaşmaya başlar. Gençlik dönemleri içerisinde kanı deli akar zamanla birlikte durgunlaşarak yerine oturur. Gençlik insan için en önemli fırsatların kollayacağı zamandır. Doğru fırsatları yakaladığı zaman çok önemli yere gelebilir. Gençliğini doğru değerlendirdiği müddetçe insan saygı kazanır değer görür.

Bir devleti güçlü yapan sahip olduğu genç nüfustur. İnsanlar üretken, daha eğitimli, gelişen bir ülkenin simgesi haline gelir. Ülke yönetim politikasının da doğru şekilde olması çok daha etkili hale gelir. Sosyolojik olarak kültürel hayatın belli bir düzende devam etmesi etkilidir. Genç neslin artması ülkenin çok daha parlak geleceğe sahip olacağını gösteriyor. Gelişen genç nüfusa iş istihdamı sağlanarak ülkenin çok hızlı şekilde kalkınması da sağlanabilir.

Gençlik döneminde her şey mazur karşılanır. Yeni öğrenmeye başlamış ve öğrenme aşamasında eksiklikler görülürde. Gençlik hazırlık evresi olarak görülmeli. Hayattaki taşlar sırasıyla yerine oturur, herkesin karakteri zaman içerisinde ortaya çıkar. Araştıran, geliştiren, sorgulayan bir nesil ortaya çıkar. Merak eden öğrenmeyi seven nesil insanlığa en büyük faydayı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir