Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon

Annelerimiz canımızdan daha öte olduklarını söylesek yalan söylemiş olmayız. Onlar için bir gün değil her gün anneler günü olmalı. Gözlerimizi dünyaya açtığımız andan itibaren bizi sımsıkı tutan elleri ile hayata tutunuruz. Hayatımız onların ellerinle şekillenir, kimi zaman bizimle ilgilenmekten kendilerini unuturlar. Anne olmak her şeyden çok daha değerlidir.

Fedakarlık denildiği zaman annelerimiz aklımıza gelmeli. Yeri geldiğinde canı pahasına bizi sever yanımızda olurlar. Onları her zaman hatırlamalıyız, sadece Mayıs ayının ikinci Pazar gününde hatırlamak olmaz. Varlıkları ile mutlu olmalı, onlarla huzur bulmalı, sevinç kaynağımız olduğunu bilmeliyiz. Onlar için bir günü biz bir ömür hatırlamalıyız. Etrafımda dört dönen annelerimize olan sevgimizi daima gösterelim. Mutlulukları için elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Bizlerin onları ne kadar sevdiğimizi bilseler sevinçten dünyalar onların olur. Bizlere verdikleri emek ölçülemez. Onca emeğin karşısında tek bekledikleri sevgi. Hediye istemezler sadece bizlerin onlara olan sevgisini göstermeleri yeter. Anneler gününde çocukları tarafından hatırlanarak güzel bir söz yeter.

Annelerimiz bizim en kıymetlimizdir. Onların hayatımıza kattıklarının yanında bizim yaptığımız aslında hiçbir şeydir. Onlara her zaman evlat olarak sevgimizi göstererek onlara dünyaları verebiliriz. Emin olun tek dilekleri evlatları tarafından sevilmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir