Kurban Bayramı Kompozisyon

Yardımlaşmanın ve dayanışmanın tüm İslam dünyasına yaşandığı andır. İnsanların Allah rızasını kazanmak için yerine getirdiği ibadettir. Allah’ın rızasını almak için kesilen kurbanlar hayır amaçlı olarak herkese dağıtarak her eve et girer. Bayramlar sayesinde küçükler büyükleri ziyaret ederek helallik ister. Küs olanlar barışarak aralarındaki sorunları giderirler.

Kurban bayramı, maddi olarak durumu iyi olanların Allah’ın rızasını kazanmak için ihtiyacı olan kişilere ellerini uzatarak yardım etmeleri olmuştur. Yardımlaşmanın olduğu yüzü gülmeyenlerin güldüğü zamandır. Rahmetin bol olduğu sevabın her zamankinden çok olduğu zamandır. İnsanlar iyilik yaptıkça İslam dinini çok daha benimseyerek birbirlerine sevgi ve merhamet duygularını geliştirecekler.

Kurban bayramında kurban kesmeye maddi gücü olmayan insanlara uzanan eller onların hayır duasını kazandırmaktadır. Toplum içinde kaynaşmanın en güzel olduğu zamandır. Kurban keserek kesemeyenlere yardım ederek hayır kazanırlar. Durumu iyi olmayan kişilere ulaştırılan etler ile İslam dünyasında merhametin en yoğun yaşandığı zamandır. İnsanlara unuttukları merhameti, sevgiyi aşılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir