Konukseverliğin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Kültürümüzde konukseverliliğe önemli yer verilerek geçmişten günümüze kadar örnek davranışlar gösterilmiştir. Türk insanı gelen misafirlerine daima güler yüzlü baktıkları gibi onları memnun etmek için ellerinden gelenleri yaparlar. İçten gösterilen bir gülüşün yanı sıra, ev sahipleri en güzel şekilde kendilerini gösterirler. Eve gelenleri Tanrı misafiri olarak kabul edilir ve ağırlanır. Kültürümüzün olmazsa olmazıdır.

Konukseverliliği en güzel şekilde başkalarından görmek istediğimiz zaman, bizimde onlara karşı daima konuksever davranarak yol göstermemiz gerekmektedir. Bizden gördüklerini başkalarına göstererek davranacakları aşikardır. Doğru şekilde ağırladığımızda insanların neler hissettiklerini bilerek evlerinde en iyi şekilde ağırlarlar. Konukseverlilik gelen misafirlere her şeyi ikram etmek ya da onları krallar gibi ağırlamak değildir. Elimizden geldiğince güler yüzlü bir şekilde ağırlamamız yeterlidir. Herkes aynı imkanlara sahip olamayabilir, olduğu kadar birbirlerine destek çıkmalılar.

Kültürümüzün sonraki nesillere taşınması için konukseverliliğimizi asla elden bırakmamalıyız. Bizim göstereceğimiz örnek davranışlar bizden sonra gelecek olan nesillere örnek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir