Dünya Konulu Yazı

Dünya, insanların ve diğer tüm canlı yaşamını sürdürebilmesi için kusursuz şekilde yaratılmıştır. Bazı rivayetlere göre dünya altı günde yaratılmıştır. Tüm canlıların ihtiyacını karşılayacak bir doğaya sahiptir. Canlıların gerek duyacağı her şey bulunmaktadır. Örneğin oksijen ihtiyacının karşılanması için bitkiler aktif rol üstlenir. Havadaki karbondioksiti emerek yerine oksijen bırakırlar. Toprak ve bitkiler birleşerek gelişmeleri sağlanır. Hepsi birbirleri içinde uyumla yaşar. Sonsuzluğa ve devamlılığın sağlanması için yaratılmışlardır adeta.

Bütün canlılarda olduğu gibi insanlar içinde önemlidir. İhtiyacı olan besin ve su kaynağını doğada kolay şekilde bulabilir. Gezegenimiz oldukça cömert davranarak bize yardımcı olmaktadır. Bizim yol göstericimiz olduğu gibi sonsuzluğumuzu da gösterir.

Dünyamızda her şey yaratıldığı gibi kalsaydı eğer bugün yaşanılan bir çok doğal afetin hiç biri olmayacaktı. Bunların en temel sebebi insanların yeteri kadar hoşgörülü davranmamasıdır. Çevresine karşı daima duyarsız olan insanlardan yardım alınmadığı gibi yaşadıkları gezegeni de umursamazlar. Bilinçli toplum olmamız dünyamızın sona yaklaşmasını önleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir