Kitap İle İlgili Kompozisyon

Kitaplar insanların en yakın dostlarıdır. Tarih boyunca aradıkları bilgiler alimlerden günümüze kadar ulaşmasında yardımcı olmuşlardır. Dökülen her mürekkep damlasını yüzlerce yıl muhafaza etmiştir. Koruduğu bilgileri insanların kullanmasını sağlamıştır. Geliştirilecek olan bilgileri insanlara sunarak bilim alanında önemli sıçramalara taban oluşturdu.

İnsanların her anlamda gelişmesine, yeni bilgiler öğrenmesine, kültürlü birisi olmasında kitaplardan yararlanabilir. Sevinç, mutluluk, hüzün, bilgiler, merakımızı giderir. Her şekilde kitaplardan doğru şekilde yararlanılabilir. İnsanlara öğüt veren, ders çıkartabilecekleri masalları dahi içinde barındırır. İnsanların farklı bir yaşam içinde sürüklemesinde roman okunur. Bizim vefalı ve anlayışlı dostlarımız aslında kitaplarımızdır. Her bakımdan yanımızda olarak yol göstericilerimizdir. Kitaplardan yararlanmaları, öğretmek istediklerini öğrenmeliyiz. Bilgili, kültürlü, anlayışlı gelecek nesil için kitaplarla iç içe olunması gerekmektedir. İnsanlara kaba kuvvetin yanlış olduğunu, konuşarak sorunların çözümle ulaştırılabileceğini gösterir.

Kitaplar anlamak, onları okumaktan geçer. Kitaplarımızı okuduğumuz sürece bilgi sahibi olur, geleceğimizi korumuş oluruz. Kitaplardan yararlanılmalı ve onlara çıkılmalıdır. Cahillikten kurtulmamızı sağlayan da kitaplar olacaktır. Dünya üzerindeki şiddete duyar diyecek olanda kitaplardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir