Kardeşlik İle İlgili Kompozisyon

Kardeşlik duygusu aynı anne ve babadan dünyaya gelen insanların sahip olacağıdır. İnsanın kardeşinin olması ona her alanda yardım edecek ve yol gösterecek birisini işaret eder. Kardeşlik, dostluk, can kardeşlik ve fedakarlık gibi değerleri kendisinde barındırır.

Başımıza gelebilecek kötü bir şeyde ilk yardımımıza koşan kardeşimiz olacaktır. Bize yapacakları fedakarlıklarla destek olacak ve yol gösterecek kardeşlerimizdir. Başımız dara düştüğünde ilk yardımımıza koşan kardeşimiz olur. Yardım eli yakınlarımızdan olduğu gibi kardeşimizden geleceğidir. Yaşanacak her türlü sorunlarda kardeşlerin desteğini alırız. Mutluluklarımızı ilk onlarla paylaşır kendi sevinçlerimiz gibi hissederiz. Kardeşler her zaman başını yaslayacağı omuz, sırtını dayayacağı kişilerin olduğunu bilirler. Zorda ve sıkıntıda yaşamlarını sürdürmedikleri gibi sorunların önüne geçerek onları atlatabilirler.

Kardeşler birbirlerine sahip çıkar, birbirinin yoldaşı olur, aralarına her hangi bir soğukluk girmesine rağmen bunları aşabilirler. Atalarımız kardeş kardeşi atmış, yar başında tutmuş sözünde de çok güzel ifade etmektedir. Kardeşimize biz sahip çıkmazsak eğer başka hiç kimse sahip çıkmayacağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.