İşleyen Demir Işıldar Kompozisyon

Çalışan insanın becerilerini geliştirir ve daha iyi verim alınır. Bilgili insan ile bilgisiz insan bir tutulmaz. Kendini geliştirmeye adamış olan insanlardan büyük sıçramalar beklenir. Bilgisi dahilinde hareket eden insan kendini daha ileri noktalarda görür.

Atalarımız işleyen demirin pas tutmayacağını söyleyerek çalışan insanlara benzetmişlerdir. Becerilerini geliştiren insanlar daha bilgili olur, işlerini kolaylıkla halleder. Hiçbir zaman takılma yaşamadığı gibi sorunların üstesinden kolaylıkla gelirler. Çalışan vücut sağlıklı kalır, hastalıklardan kendini korur. Çalışan şeyler zarar görmez daha da güçlenir sağlamlaşırlar. Vücudumuz, spor yaptığımız sürece bağışıklığımız sistemimiz güçlenerek olası hastalıklara karşı koruma sağlar. Çalışan insan kolaylıkla fark edilir, kendisini belli ettiği gibi daha çok verim alınır.

Gündelik hayatımızda fiziksel faaliyetlerde bulunuruz. İnsanlar faaliyetler sonrasında fiziksel, ruhsal, dini olarak sağlıklı olurlar. Hareket etmeyen insanlar hareketsizlikten dolayı hamlaşır. Yapabildiği hareketleri artık yapamaz hale gelir. Bu nedenle atalarımız “işleyen demir ışıldar” sözünü kullanmışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir