İftihar Belgesi Kime Verilir

Öğrenciler 2014-2015 eğitim öğretim yılının I. dönem sonunda karnelerine kavuşacaklar. Karne döneminde öğrencilere eğitim dönemi boyunca ilk defa “iftihar başarı belgesi” verilecektir. İftihar belgesi kimlere, nasıl, hangi şartlar altında alınacağını öğreneceksiniz. İftihar belgesi almak için 53. madde üzerinde belirtildiği gibi açıklık getirilmesi gereklidir.

MADDE 53 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar “Teşekkür”, 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdir” belgesi ile ödüllendirilir.

(2) İlköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,
b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler “İftihar Belgesi” ile ödüllendirilir.
c) İftihar Belgesi, ilkokullarda sınıf öğretmeninin teklifi ve okul yönetiminin kararı doğrultusunda, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulunca verilir.

Takdir teşekkür hesaplaması yaparak kişilerin dönem boyunca gösterdikleri performans ve etkinliklerde göz önünde bulundurulacaktır. İftihar belgesi alacak olan kişiler e-okul sisteminde işlenerek gösterilir. Kişiler iftihar belgesi ile ödüllendirilerek tüm öğrencilere duyurulmaktadır. Beraberinde takdir ve teşekkür ile ödüllendirilirseniz eğer o zaman sınıf, şube veya rehber öğretmeniniz tarafından size verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir