Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Kompozisyon Kısaca

Evrende tek gerçek var o da ilimin insanlığa verdiği değerdir. İlim alanında tartışma olmaz, ortaya koyulanlar insanları geleceğe taşır. İlim nesilden nesle insanlığa ışık tutmuştur. Zamanla birlikte gerçeklerin ortaya çıkmasında ilimden yararlanılmıştır.

Atatürk “hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünü söyleyerek ilimin Türk milletine vereceği değerleri görmüştür. Doğru yolda yürümeyi göstermiştir. İnsanların bilimden uzak kalmaları cahiliyet dönemi gösterir. Hayatlarını kaos ortamında sürdürmemek için kendilerini ilime vermeleri gerekmektedir. Çağın uzağında kalmış milletin gelişemeyeceğini zamanla yok olacağının göstergesidir. Bilimin ışığında yapılan gelişmeler insanlığa katkılar sağlayarak yol göstermiştir. Her gün yeni bir araştırma insanlığı bir adım daha ileriye taşıyarak karanlıktan en aydınlık günlerine taşımıştır.

Çağımız bir araştırma, bilgi elde edilmesi, edinilen bilgilerin doğru kullanılması gereklidir. Aydınlanma çağında olan dünya için gelişmeler yakından takip edilmeli. Alim insanların insanlığa katkılarda bulunmaları gerekmektedir. Bilginin peşinden koşulmalı bu sayede toplumların önüne geçilerek önem kazanılmalıdır. Hem kendimize hem insanlığa katkılarda bulunmak için çabalamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir