Eden Bulur İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar topluma birey olarak katılım gösterir. Çevresi ile etkileşime girerek bağlar kurar. İhtiyaçtan dolayı insanlarla iletişim kurar ancak kurduğu iletişimde davranışlar önemlidir. İyi davranışlar dönüp dolaşır insanı bulurken kötü davranışlarda insanın başına beladır.

İnsanlara kötülük etmek, toplum tarafından onay görmeyen davranıştır. Kötülük yapan insan yarın öbür gün daha da kötü şeyler yapabilir. Bizde başkalarına kötülük yaparsak eğer onlarda bize aynı şekilde karşılık verir. Oysaki iyilik ve güler yüzlü olmak tüm bunları unutturur. Güldüğümüz tebessüm ettiğimiz insanlar bizi gördüğünde yüzlerinde tebessüm oluşur. Böylece hayat bizlere iyilik getirir. Kötülüklerden arınmak sorunlardan da arınmayı getirmek. İyilik bulaşıcıdır, bugün birine iyilik yaparsanız o kişinin içine işlemiş olursunuz. Yarın bir gün o kişide iyilik yapmanın ne kadar anlamlı olduğunu anlayacaktır.

Kötülük insanlara fayda sağlamaz. Kötülük yapan insan er ya da geç kötülük bulur. Dikkat etmeli ve insanlara ne verirsek karşılığında onu alırız. İyilik yapmak insana bir şey kaybettirmez, toplum içinde değer ve saygınlık kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir