Dost Başa Düşman Ayağa Bakar Sözü İle İlgili Kompozisyon

Dost Başa Düşman Ayağa Bakar Anlamı, Dost Başa Düşman Ayağa Bakar Kompozisyon bize dostluğun ve düşmanlığın nasıl ayırt edeceğimize yönelik ifadelerde bulunmuştur. Herkes dost sahibi olmak ister çevrenizde öyle görünenlerde olacaktır onları tanımak size kalmış bir durumdur.

Maddiyatı belirten atasözlerinden birisi olmaktadır dost ve düşmanı birbirlerinden ayırt etmenizi sağlamanız üzerine söylenmiştir. Hayatımız boyunca tanıdığımız bir çok insanın bize ne gözle baktığını göremeyiz. İnsanlarla tanışır onlarla dostluklar kurarız düşmanlıklarımız dahi olmaktadır. Başımızdan geçen bir çok olayı göstermektedir.

Bizim iyiliğimizi isteyen kişiler her zaman yardımcı olmaktadır. Bakışları dahi farklı olmaktadır devamlı olarak yüzümüze mutlu olup olmadığımızı gözetlerler. Düşmanlarımız ise bizlerin yüzüne bakmadığı gibi giyimimize bakar kusurlarımızı görmek isterler.

Dost başa düşman ayağımıza bakar atasözünden anlayacağımız gibi dost ve düşmanı birbirleriden ayırabiliriz. Üstünüze giyiminize bakmayan yüzünüzde gülümsemeyi görmek istiyorsa dostunuzdur, eğer o kişi elbiselerinize giyiminize paranıza bakıyorsa düşmanınız olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir