Doğruluk ve Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon

Doğru ve dürüstlük toplum içinde aranan kişinin tarifi olarak karşımıza çıkar. Çevremizdeki insanların bizi hayal kırıklığına uğratması sonucunda başkalarına karşı tedirgin yaklaşırız. Doğru insan dürüstlükten asla şaşmazlar. Güvenebileceğimiz birlikte iş yapabileceğimiz insanlardır.

Doğruluk ve dürüstlük verdiği sözü tutmak ve güvenmektir. Birlikte iş yapacağınız kişi sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Sizden borç isteyen biri günü geldiğinde siz istemeden size ödemesini yapar. Emanetinize sahip çıkar asla ihanet etmez. Toplum içindeki davranışları her zaman örnek olur. İnsanlar parmakla doğru insanı gösterir. Genç kızların evlenerek güzel aile hayatına sahip olabileceği türdendir. Çevremiz tarafından sevilen saygı duyulan insandır. Herkes güven duyduğu birey haline gelir.

Doğru ve dürüst olmak insanlara bir şey kaybettirmez aksine kazandırır. Toplum içinde saygı görür saygı kazanırsınız. Hayatımız boyunca örnek kişi olarak gösterilir sevilirsiniz. Birine işiniz düştüğü zaman severek size yardım etmek için çaba gösterecektir. Doğru dürüst insanlar toplumun her kesimi tarafından sevilir el üstünde tutulurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.