Çevre İle İlgili Kompozisyon

Çevre herkese ait alandır. Fiziki olarak korunmalı, zarar gelmesinin önüne geçilmelidir. Geleceğimiz ve sosyal yaşantımızın bir parçası olmaktadır. İnsanların ortak kullandığı alanlar daima korunmalı, zarar görülmesi önlenmesi gerekir. İhmal edilmemeli, korunmalı ve zararlarının önüne geçilmelidir. Sosyal faaliyetler gibi çeşitli alanlarda çevremizi kullanmaktayız.

Çevremizle ilgili faaliyetler yapılabilir, ağaçlandırma, ormanların temizlenmesi, korunması, yangınlara karşı insanların önlemler alması ile sahip çıkabiliriz. Hesapsızca ormanların tahrip edilmesi aslında geleceğimizin tahrip edilmesine işarettir. Küçüklerde aynı şekilde hassasiyet göstererek sorunların üstesinden gelebilirler. İnsanlar yaptıklarına yönelik önlemler alabilirler. Kullandıkları alanların ne amaçla ve hangi sebeplerden dolayı yapıldığı bilinmelidir.

Temiz çevre sağlıklı bir yaşamın göstergesidir. Sahip olduğumuz sürece zararlardan korunur, bizi tehdit eden sorunlarda ortadan kalkar. Pozitif enerji aldığımız gibi yoğun iş hayatı, stresin üstesinden gelmemize yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir