Çanakkale Savaşı İle İlgili Kompozisyon

18 Mart 2015’de Çanakkale savaşı için 100. yıl kutlamaları yapılacak. İtilaf ve ittifak devletlerinin karşı karşıya geldiği en büyük savaşlardan birisidir. Savaş sadece ölüm getirmediği gibi bir çok dramın yaşanmasına sebep olmuştur. Bir amiral’in kendi evladının idam emrinin vermesi, doktorun kendi evladını ölüme terk etmesi gibi olmuştur.

Çanakkale savaşı tarihe bir savaştan çok daha fazlası ile geçmiştir. Destan olarak tarihe yazıldı. Savaşanların ruhu anılmak için savaş dönemi sevgi ve saygı ile anılmaktadır. Bir çok milletin karşı karşıya geldiği savaşlardan oldu. Yakın bir tarihimizde olup 100. yıl kutlamaları görkemli ve güzel geçecek. Dünyanın dört bir yanından gelecek olan savaşın torunları 18 Mart 2015 tarihinde kaybettiklerini anacaklar. Bugün topraklarımızın korunması sağlanmasının tek bir nedeni varsa Çanakkale’de verdiğimiz şehitlerimiz olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında yapılan savaş olmuştur. Kahramanlıkların yanı sıra askeri başarıların görüldüğü savaştır. Tüm dünyaya Çanakkale’nin geçilemeyeceği duyurulmuş oldu. Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümünde bütün şehitlerimizi ve Anafartalar Kahramanı olan Mustafa Kemali saygı ile anıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir