Çalışmanın Önemi Hakkında Kompozisyon

Çalışmak insanların paslanmasını önlemektedir. Sahip oldukları beceriler sonsuza kadar sürmeyeceğinden dolayı zamanla körelmelerine neden olacaktır. Çalışmak bize bildiklerimizi unutmamamızı sağladığı gibi sorunların üstesinden gelmemizi sağlamaktadır. Çalıştığımız sürece insanlar tarafından daima takdir edilir kendimizi geliştiririz.

Çalışmamız aslında tek kendimize değil çevremizdekilere dahi fayda sağlamaktadır. Biz fayda gördüğümüz müddetçe çevremizde bizlere saygı gösterecektir. Örnek davranışlarımız başkaları tarafından takdir edilmeye müsait durumlardan olacaktır. Günümüzde yapılan bir çok konferans, sempozyum, bildiriler, sunumlar, paneller, kurslar, atölye çalışmaları gibi alanlarda insanlar becerilerini gösterir. Bize getirisi sadece maddi açıdan olmadığı gibi sağlık ve dünyamız için yaptığımız saygıları göstermektedir. Rızk, affetme, yardımlaşma gibi önemlere ulaşmamızı sağlar. Biz çalıştığımız sürece bunları elde ederek hayatımızı devam ettirebiliriz.

Atalarımızın dediği gibi çalışan demir ışıldar, işte bizde çalıştığımız sürece ışıldarız ve yükselişe geçeriz. İnsanların bize saygı göstermesini sağlayarak ayak üstünde durmamızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir