Başarı, Azim ve Heves Kompozisyon

Hayatta belli hedefler doğrultusunda başarıya ulaşmak adına gerekli olanlar azim ve hevesin olduğu göz ardı edilmemelidir. İnsanlar azim ve heves doğrultusunda amaçlarının peşinde koşarak ilerlemektedir. En başta hedefimizin belirlenmesi ve ilerlenecek yolda karşımıza çıkabilecek engeller elbette olacaktır. bunların önlenmesi adına çalışmalar gereklidir.

İstediğimiz yere ulaşmak adına hatalardan ders çıkarmalı ve azmi kaybetmemeliyiz. Hevesimiz ne kadar çoksa o yolda ilerleyişimiz daima olumlu yönde olacaktır. doğru şekilde ilerlemek bize yanı sıra başarıyı getirerek hedefimizde kendimizi göstermemizi sağlamaktadır. Yanılgılara düştüğümüz zamanlar olacak ama başarıya ulaşamadığımızdan dolayı vazgeçmemek adına azimle yolumuza devam etmeliyiz. İçimizdeki heves kaybolduğu zaman başarıya ulaşmak çok daha zor olacaktır.

Başarı için hevesimizi kaybetmemeliyiz, hedefimize olan bağlılığımız hevesle görülür. Azmimiz ise bu yolda ilerlerken en büyük destekçimiz olacaktır. Yıldığımız zaman kaybetmemiz kaçınılmaz olduğu kesindir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir