Atatürk ve Bilim Hakkında Kompozisyon

Mustafa Kemal Atatürk, ülkemiz düşman işgalinden kurtulmasından sonra asıl savaş eğitim alanında başladığını vurgulamıştır. Türk milletinin kaderini geliştirmiş hem askeri hem de devlet adamı olarak vazifesini yerine getirmiştir. Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için çeşitli inkılap ve yenilikler yapmıştır.

Bir ulusun gelişmesi ve yükselmesi için eğitime ağırlık vermelidir. Bilim bir ulusun geliştiricisi olmaktadır. Atatürk, bilim alanında çalışmalar yaparak Türk ulusunun geleceğini aydınlatmıştır. Bilim toplun gelişmesindeki en büyük basamaktır. Atatürk bilimin ulusumuza neler katacağını bildiği için ülke genelinde eğitim seferberliği başlattı. Halkın eğitim alması bilime yönelmesini sağlamıştır. İlimle uğraşan insanlar kendisine ve kendisinden sonrakilere daima katkılarda bulunmuşlardır.

Atatürk’ün düşüncelerini ve hedeflerini benimsememiz gerekmektedir. İleri görüşü olması ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyacaktır. Türk milletinin en büyük değerleri Atatürk’ün hedefleri doğrultusunda ulaşılabilirdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir