Ağaç Yaşken Eğilir Kompozisyon

İnsan aklının boş ve öğrenime açık olduğu zamanlar gençlik yıllarıdır. Öğreneceklerini öğrenip kendilerine kuracakları gelecekte onlardan faydalanırlar. İnsanlar bilgilerini geliştirip üstünde bir şeyler katabilirler ama tam olarak yeni bir şeyler öğrenmeleri çok daha zordur. Sahip olunan bilgiler değerli olmaktadır. Doğru bilgilere ulaşmak, insanların başkaları tarafından saygı duyulmasını sağlayabilir.

Gençlik yıllarımızı doğru şekilde değerlendirmeliyiz. Ağaç yaşken eğilir sözünden anlaşılacağı gibi her şey gençlik yıllarımızda belli olur. Hayatımızın ilerleyen zamanlarında “bir insan yedisinde neyse yetmişinde de odur” sözünden yola çıkarak devam ederler. öğrendiklerimiz nasılda öyle devam ederiz.

Bir fidan misali geç olduğumuz zamanları iyi değerlendirmeliyiz. Öğreneceklerimizi öğrenerek geleceğe doğru atılan adımlar daha sağlam olur. Fidanların yaşken eğildiği gibi büyüdükten sonra hiçbir zaman değişmeyeceğini gösterdiği gibidir hayat. Tazecik beyinler genç yaşta eğitime öğretime değer vermeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir